Contempopary

Контемпорарі – театр танцю, мистецтво рухів, які народжуються від таємних думок і почуттів танцюриста. Цей напрямок сучасної хореографії увібрав у себе трохи танцювальної культури Заходу (модерний, класичний танець, джаз), трохи мистецтва танцю Сходу (йога, цигун, тай цзи цюань) і в цьому злитті стилів і технік з’явився гарний, гармонійний, природний танець-вираз особистого «Я».

Заглядати всередину людської душі, пізнавати себе, вчитися накопичувати емоції, думки і енергію, щоб віддавати їх глядачеві – це особливості Contemporary dance, які зближують його з йогою. Тому особливу увагу під час занять приділяється вмінню дихати, усвідомлювати своє тіло, вага, голос, емоції. Використовуються спеціальні техніки, які вчать координувати свідомість і тіло. І якщо в класичній танцювальній школі потрібні роки тренувань, щоб розвинути силу м’язів, то завдяки йозі танцюристи Contemporary dance володіють приголомшливими фізичними можливостями для самовираження в танці.

У процесі навчання танцю в стилі Контемпорарі вправи впорядковуються від простих до складних. Значна частина уроків присвячена вправам в партері (робота з підлогою), техніці розслаблення (release techique), розтяжкам (стретчинг).

Зріст, вага і комплектація танцюристів не має великого значення, тому що Contemporary dance грунтується на знаннях про можливості людського тіла. Для цього танцювального стилю характерні також чергування напружених натягнутих м’язів і несподіваного розслаблення, раптові зупинки (часто на прямих ногах), падіння і підйоми, балансування. Виконавці Контемпорарі ніби тяжіють вниз, до підлоги, але їх рухи зберігають легкість і виразність.

Невід’ємна частина занять в класі – імпровізація. Це синтез всього, чого навчився танцюрист, і його внутрішнього світу, вміння виражати себе в танці, відчувати себе і своє тіло. Танцюристи навчаються техніці контактної і вільної імпровізації, яка приносить задоволення і відчуття польоту в легкому, красивому, вільному Contemporary dance.